/Files/images/foto_novin/ЗНО.jpg

ВСТУПНА КОМПАНІЯ
у 2024 році

Міністерство освіти і науки оприлюднило проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році.

Документ містить усю необхідну інформацію про особливості перебігу вступу в наступному році, строки та етапи проведення вступної кампанії для майбутніх вступників набакалавратта вмагістратуру.

Очікувано, вступ до закладів вищої освіти відбуватиметься на підставі результатівнаціонального мультипредметного тесту.

Основною новацією проведення вступної кампанії у 2024 році стане збільшення кількості предметів НМТ до чотирьох.

Обов’язковими тестами будуть 3 предмети: українська мова, математика, історія України, а один предмет вступник обиратиме з поданого переліку: українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова.

Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності не лише проходитимуть творчий конкурс, як це було в попередні роки, а й складатимуть мультитест.

Замість результатів НМТ 2024 року, можна буде скористатись результатами НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту.

Усі вступники у 2024 році братимуть участь у конкурсному відборі з використанням однакового розрахунку конкурсного бала.

Вступники будуть допускатись до конкурсного відбору на бюджетні місця в разі наявності конкурсного бала не менше ніж 130 (до абітурієнтів – дітей загиблих захисників України ця умова не застосовуватиметься).

Для спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Фармація, промислова фармація», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» конкурсний бал для вступу не може бути меншим ніж 150 балів.

Для розрахунку конкурсного бала абітурієнтів використовуватимуться вагові коефіцієнти предметів НМТ, які будуть збережені з 2023 року.

У вступній кампанії 2024 року не планується використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.

Натомість, як і в 2023 році, буде використаний регіональний та галузевий коефіцієнти.

У 2024 році передбачено збереженняпільг та пільгових категорій, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Водночас скасованийвступбез результатів НМТ на контракт на спеціальності, якімають особливу державну підтримку.

Також скасованийвступ без ЄВІ та ЄФВВумагістратуру за тим самим джерелом фінансування на ту ж самуспеціальністьу виш, який закінчиввипускникбакалаврату поточного року, який проживаєна тимчасово окупованій території.

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматінаціонального мультипредметного тесту (НМТ)на комп’ютерній основі.В умовах війни НМТ—це найбільш оптимальний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників, незалежно від місця їхнього перебування.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завданняіз 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими(українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку(українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Новацією 2024 року є розширенняпереліку обов’язкових предметів НМТ історією України. Це, безперечно, важливий державницький крок, адже глибоке розуміння історії свого народу, засноване на здатності критично аналізувати історичні події, установлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції й закономірності, є запорукою стійкості до історичних маніпуляцій і фейків, основою для формування національної свідомості та самоідентифікації.

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними в питаннях історії України, знали, які передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо в цій точці відносин з росією. Проте не включатимемо в програму тестування весь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від ХVI століття дотепер»,—прокоментувалаТетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день:два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет.

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти –тимчасових екзаменаційних центрах(ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

/Files/images/2023-2024_nr/NMT-2024.png

/Files/images/2023-2024_nr/grafik-nmt_2024-2.png

Порядок реєстрації на ЗНО випускників 2023 року

/Files/images/2023-2024_nr/Вступ 2023.jpg

Попри воєнний стан в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії у 2023 році. Зокрема, зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, демонстраційні варіанти тестів уже із семи предметів НМТ доступні насайтіУЦОЯО, а реєстрація для участі у тестуванні розпочнеться 3 квітня. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки, які допоможуть стати студентом у 2023 році:

1.Ключовий інструмент вступної кампанії 2023 року – особистий електронний кабінет вступника.

2.ЗВО створює консультаційний центр приймальної комісії для надання допомоги вступникам під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого ЗВО.

Реєстрація особистих електронних кабінетів розпочинається 1 липня 2023 року на вебсайті за адресоюhttps://vstup.edbo.gov.ua/. Особисті електронні кабінети вступників працюють до 30 листопада.

3.Під час реєстрації особистого електронного кабінету вступник зазначає такі дані:

  • серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);
  • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката НМТ/сертифіката ЗНО/екзаменаційного листка, що був одержаний під час реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ;
  • тип та номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО/сертифіката НМТ/екзаменаційного листка ЄВІ/ЄФВВ).

4.Якщо вступник має пільги, він повинен звернутися до одного із закладів вищої освіти (ЗВО) та надати документи, що підтверджують право на спеціальні умови вступу.

Зауважимо, що у 2023 році збережено усі пільги та пільгові категорії, передбачені законами, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

Вступники, які зареєстровані та перебувають на ТОТ, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно.

Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій (ОНТ) буде визначено у травні з урахуванням розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні.

5.Скласти вступні випробування.


Вступні випробування у 2023 році:

Для здобуття ступенів вищої освіти молодший бакалавр, бакалавр (магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО), освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра/освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста/ступеня вищої освіти молодшого бакалавра (НРК5):

  • творчий конкурс – на мистецькі та спортивні спеціальності;
  • національний мультипредметний тест (НМТ) ー на всі інші спеціальності;
  • абоспівбесіди та/або розгляд мотиваційних листів – під час вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій).

Творчі конкурси можна складати очно та/або дистанційно (за рішенням закладу освіти; для осіб, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території – за зверненням вступника).

НМТ 2023 року відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів: два предмети з основного блоку (українська мова, математика) та один предмет із додаткового блоку (історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія) за вибором вступника. НМТ буде складатися вступником протягом одного дня, загальна тривалість тестування 180 хвилин, результати будуть відомі учаснику відразу після його закінчення.

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021 чи 2020 років.

Для громадян Республіки Польща зараховуються результати матурального іспиту з трьох предметів.

Для здобуття ступеня вищої освіти магістра на основі ступеня бакалавра (НРК6), ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) (НРК7):

для вступу на спеціальності галузей знань 05 Соціальні та поведінкові науки, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини:

  • єдиний вступний іспит (ЄВІ 2023 року) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ 2023 року);

для вступу на спеціальність 061 Журналістика:

  • ЄВІ 2023 року та ЄФВВ 2023 року;
  • або ЄВІ 2023 року та фаховий іспит для вступників, які здобули вищу освіту ступеня бакалавра зі спеціальності 061 Журналістика в тому ж закладі вищої освіти

для вступу на інші спеціальності:

  • ЄВІ 2023 року та фаховий іспит

для вступу лише на контракт зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка:

  • відповідно до Правил прийому можуть використовуватися тільки результати фахового іспиту та/або розгляду мотиваційних листів.

Реєстрація на НМТ, ЄВІ, ЄФВВ

НМТ, ЄВІ, ЄФВВ проводиться УЦОЯО у два етапи:

  • основні сесії;
  • додаткові сесії.

Участь у НМТ може взяти особа, яка має ПЗСО або завершує її здобуття у 2023 році та зареєструвалася як учасник НМТ.

Реєстрація для участі в НМТ передбачає:

  • створення персонального кабінету на вебсайті УЦОЯО;
  • внесення у персональному кабінеті особистих даних та інформації щодо участі в НМТ;
  • завантаження у персональному кабінеті в електронній формі (сканкопій та/або фотокопій) реєстраційних документів;
  • підтвердження у персональному кабінеті бажання взяти участь у НМТ і надсилання з використанням функціоналу персонального кабінету внесеної інформації та копій документів на обробку;
  • обробку регіональним центром наданої інформації та копій документів;
  • надання учаснику НМТ можливості сформувати Сертифікат НМТ 2023 року в персональному кабінеті.

Участь у ЄВІ, ЄФВВ може взяти особа, яка має вищу освіту ступеня бакалавра або магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), або завершує її здобуття у 2023 році та зареєструвалася – учасник ЄВІ, учасник ЄФВВ

Реєстрація на ЄВІ та/або ЄФВВ здійснюють приймальні комісії ЗВО

6.Вступники зможуть подати до двадцяти заяв у сукупності за всіма джерелами фінансування та основами вступу, з яких не більше п’яти заяв на бюджет.

7.Для вступу на бюджет або для переведення на такі місця набрати не менше ніж 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на бюджет або для переведення на такі місця не може бути менше ніж 130,000 балів.

Конкурсний бал для вступу на контракт ЗВО визначає самостійно.

Конкурсний бал для вступу на основі ПЗСО та НРК5 за всіма джерелами фінансування не може бути менше ніж:

  • 150 балів для спеціальностей 221 Стоматологія, 222 Медицина, 228 Педіатрія галузі знань 22 Охорона здоров’я;
  • 140 балів (120 балів для вступу на контракт) для спеціальностей галузей знань 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини, спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

8.Отримати рекомендацію на навчання.

Статуси заяви в особистому електронному кабінеті вступника може набувати таких значень:

  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за державним (регіональним) замовленням)» – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за державним або регіональним замовленням,або
  • «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)» – вступник пройшов конкурсний відбір та рекомендований до зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб.

9.Підтвердити свій вибір в електронному кабінеті.

Особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення (які одержали інформацію з офіційного вебсайту закладу вищої освіти), у відповідні строки мають підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в закладі освіти.

10.Укласти договір про навчання із ЗВО.

Підставою для зарахування особи на навчання є підтвердження вибору місця навчання, виконання вимог до зарахування та укладення договору про навчання в ЗВО Договір про навчання може бути укладений дистанційно з накладанням кваліфікованих електронних підписів.

У разі зарахування на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб додатково укладається договір між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов’язання щодо її оплати.

Особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та які перебувають на ній, можуть укласти договір про навчання в ЗВО впродовж трьох місяців після початку навчання.

Приймання на навчання до вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти буде проведено за власними Правилами прийому.

Цей порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання має використовуватися особами, які у 2022 році складають державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Увага! Якщо ви вже маєте атестат (здобули повну загальну середню освіту в попередні роки) або навчаєтесь у закордонному навчальному закладі, ви маєте користуватися іншим порядком реєстрації на ЗНО.

Реєстрація на основну сесію ЗНО триває з 01 лютого до 09 березня 2022 року. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 01 березня 2022 року.

Унесення змін до реєстраційних даних відбуватиметься з 01 лютого до 09 березня 2022 року. У разі відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінювання подання до УЦОЯО апеляційних заяв (оскаржень) триватиме до 22 березня 2022 року.

Для того щоб зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – зовнішнє оцінювання), потрібно виконати низку послідовних дій.

1. Ознайомтесь із правилами прийому до вибраних вами закладів вищої освіти. Радимо уважно вивчити пропозиції закладів, заздалегідь визначитися зі спеціальностями, на які вступатимете, і з’ясувати перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього оцінювання. Такий порядок дій допоможе вам усвідомлено вибрати навчальні предмети для проходження зовнішнього оцінювання та державної підсумкової атестації.

Також обов’язковим для ознайомлення документом є Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Порядок). У документі, зокрема, визначено коло осіб, які можуть брати участь у зовнішньому оцінюванні, їхні права й обов’язки, унормовано основні засади проведення зовнішнього оцінювання, порядок реєстрації осіб тощо.

2. Виберіть навчальні предмети, із яких ви бажаєте пройти зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання

Пам’ятайте, що загальна кількість навчальних предметів, вибраних вами для безоплатного проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати п'ятьох. Якщо ж для вас важливо скласти більше предметів, ви зможете зробити це за додаткову плату.

У 2022 році зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких навчальних предметів:

  • української мови;
  • української мови і літератури;
  • історії України;
  • математики;
  • біології;
  • географії;
  • фізики;
  • хімії;
  • англійської мови;
  • іспанської мови;
  • німецької мови;
  • французької мови.

Звертаємо увагу, що з усіх навчальних предметів, які ви виберете, буде встановлено результат за шкалою 100–200 балів, а з предметів, із яких ви проходитимете державну підсумкову атестацію, також отримаєте оцінку за шкалою 1–12 балів.

Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика (завдання рівня стандарту). Третім – історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська). Четвертий предмет ви обираєте самостійно із запропонованого вище переліку. Пам’ятайте, що для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів.

3. Підготуйте необхідні для реєстрації документи та матеріали, зокрема:

  • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім. У разі відсутності паспорта окремі категорії осіб можуть подати інший документ. Якщо виникли проблеми з отриманням паспорта громадянина України, радимо для вирішення питань щодо реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні звернутися до адміністрації закладу освіти. Нагадуємо, що інформацію про механізм реєстрації учнів, які не мають паспорта, для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти в розділі «Керівникам закладів освіти», доступ до якого здійснюється за допомогою логіна та пароля, наданих закладу освіти регіональним центром оцінювання якості освіти.
  • одну фотокартку для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартка має бути виготовлена на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», що доступний на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти, де ви навчаєтеся.

У разі необхідності також підготуйте:

  • медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • копію свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, і документ, що підтверджує цю причину (для тих, хто має на це право відповідно до розділу VI Порядку).

Увага !На копіях документів випускник має написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформуйте комплект реєстраційних документів та подайте його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому ви навчаєтеся.

Після отримання від випускників реєстраційних документів заклад освіти форму є список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього оцінювання. Засвідчений підписом керівника та печаткою закладу освіти (у разі її наявності) список учнів і комплекти реєстраційних документів треба надіслати не пізніше ніж 01 березня 2022 року до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Дату подання визначатимуть за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання до закладу освіти, де ви навчаєтеся. Вручення індивідуальних конвертів забезпечують заклади освіти.

За матеріалами Путівника учасника ЗНО 2022

БІЛЬШЕ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА ЗНО

/Files/images/2021-2022/Графік ЗНО 2022.png

/Files/images/2021-2022/Пробне ЗНО.jpg

ЗНО

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2021

  • 21 травня відбудеться тестуванням з хімії;
  • 24 травня– з іспанської, німецької, французької мов;
  • 25 травня– з англійської мови;
  • 28 травня– з математики;
  • 1 червня– з української мови, української мови і літератури;
  • 4 червня– з історії України;
  • 7 червня– з фізики;
  • 10 червня– з біології;
  • 15 червня– з географії.

Реєстрація осіб для участі в ЗНО триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

· ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року;

· виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

· дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;

· отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);

· психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

· навчитись ефективно розподіляти час;

· оцінити свій рівень навчальних досягнень.

ПРОБНЕ ЗНО-2021: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні наyoutube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn.

/Files/images/foto_novin/ДПА.jpg

Поради учням щодо складання державної підсумкової атестації

1.Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть зі столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо.

2.Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації (ДПА) на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).

3.Під час підготовки до ДПА з будь-якого навчального предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати — ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.

4.Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня — решту питань, четвертого — повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими.

5.Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які виможете поставити учителю під час консультації.

6.Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.

7.Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед ДПА, робіть це заздалегідь.

8.Пам’ятайте, що інформація, одержана на консультації перед ДПА, буде корисною для вас.

9.Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.

10.Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час ДПА не можна.

11.Проговоріть батькам плани своїх відповідей на запитання.

12.Повторіть плани відповідей на запитання напередодні ДПА, акцентуйте увагу на найважчих.

13.Не забудьте прийти на консультацію.

14.Відпочиньте за два-три дні до ДПА.

15.Ляжте раніше спати напередодні ДПА, а ранок у жодному разі не розпочинайте «зубрінням».

16.Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки доДПА.

17.Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху.

18.Прийдіть на ДПА завчасно.

Під час складання письмової ДПА:

1.Не сподівайтеся на допомогу екзаменатора, якщо вам не зрозумілий текст завдання. Екзаменатор має право давати пояснення, якщо текст завдання погано надрукований;

2.Почніть розв’язувати найлегше, на вашу думку, завдання. Заплутана умова ще не говорить про складність завдання. Зберіться з думками та починайте працювати. У вас все вийде!;

3.Не зациклюйтеся на тому завданні, яке не можете розв’язати, спробуйте розв’язати інше. Можливо, успіх розв’язання легшого завдання додасть вам упевненості, і ви зможете впоратися зі складнішим.

4.Будьте уважними, запам’ятайте вказівки учителя щодо підписання роботи, заповнення певних бланків (якщо це необхідно) та виконання завдань.

5.Сконцентруйтеся після організаційних моментів — для вас тепер єлише текст завдань і час для їх виконання.

6.Прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається.

7.Не поспішайте, оскільки можете неправильно зрозуміти умови завдань.

8.Думайте лише про виконання того завдання, яке виконуєте, а не всіх відразу.

9.Перевірте виконане завдання.

10.Прислухайтеся до своєї інтуїції.

Після складання ДПА:

1. Зателефонуйте батькам. Пам’ятайте, що вони хвилюються за вас.

2. Проаналізуйте ваші помилки, щоб не припуститися їх у майбутньому.

3. Відпочиньте у цей день, а вже з наступного починайте готуватися до ДПА з іншого навчального предмета.

4. Під час підготовки до ДПА з іншого навчального предмета врахуйте вже набутий вами досвід.

Кiлькiсть переглядiв: 703

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.