FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/img_news_health.jpg

СПОРТ

Спорт(англ.sport, походить від давньофранцузьськогофр.disport—«дозвілля»,«розвага»)— організована за певними правилами діяльність людей, що полягає в зіставленні їх фізичних таінтелектуальнихздібностей, а також підготовка до цієї діяльності та міжособові стосунки, що виникають в процесі гри.

Спорт— це змагання за певними правилами та підготовка до цих змагань. Часто спорт служить розвагою для глядачів.

Зазвичай спортом є специфічний вид фізичної або інтелектуальної активності, яку здійснюють з метоюзмагання, а також поліпшенняздоров'я, отримання морального і матеріальногозадоволення, прагнення доудосконаленняіслави, покращеннянавичок.

Спорт ділиться на аматорський і професійний. Професійний спорт є важливою частиною індустрії розваг. За великими спортивними змаганнями спостерігають тисячі глядачів на трибунах стадіонів та спортивних залів і мільйони телеглядачів.

Види спорту поділяються на індивідуальні й командні. Окремо виділяють розумові види спорту й технічні види спорту. До розумових видів спорту належать різного роду настільні ігри. В технічних видах спорту використовуються різноманітні механізми й машини: мотоцикли, автомобілі, літаки, моторні човни тощо.

Олімпійські види спорту

Із виникненням олімпійського руху види спорту, що входять до програмиОлімпійських ігормають особливий статус і в першу чергу фінансуються на державному рівні. Деякі види спорту визнані олімпійським комітетом, хоча й не входять до програми Олімпійських ігор.

До олімпійських видів спорту належатьлегкатаважка атлетики,плаваннята іншіводні види спорту, такі якстрибки у воду,гімнастика, різні види єдиноборств:бокс,боротьба,дзюдо,таеквондотощо,фехтування,кінний спорт,стрілецький спорттастрільба з лука,велоспорт,веслування,вітрильний спортта деякі види популярнихігрових видів спорту, а такожсучасне п'ятиборство— вид спорту, вигаданий засновником олімпійського рухуП'єром де Кубертеном.

До програми зимових олімпіад входять різні видилижного,ковзанярського,санного спорту,біатлон, а також деякі види ігрових зимових видів спорту.

Неолімпійські види спорту

Серед видів спорту, які не входять до програми олімпіад, є чимало професійних видів, що користуються великою популярністю в окремих країнах: бальні танці,крикет,регбі,американський футбол,гольф,алтимат, багато різновидів вітрильного спорту, багато видів єдиноборств, технічні види спорту,екстремальні види спорту. Здебільшого ці види спорту мають солідну фінансову базу, приваблюють багато глядачів та увагу телебачення.

Технічні види спорту

Серед технічних видів спорту головне місце відіграють мото- та автоперегони, використовуються також й інші технічні засоби: моторні човни, літаки, моторні сани тощо.Кільцеві автоперегонипроводяться на спеціально сконструйованих трасах. Найпопулярніші з нихФормула 1,Наскар,24 години Ле Маназбирають гігантську телеаудиторію.Ралі— перегони важкими трасами. До цього класу перегонів належатькласичне раліта різніралі-рейди.

Єдиноборства

Існує велике різноманіття єдиноборств, окремі серед них (бокс,боротьба,дзюдо,таеквондо) отримали статус олімпійського виду спорту. Серед єдиноборств велика кількість національних видів боротьби табойових мистецтв.

Ігрові види спорту

Ігрові види спорту, як індивідуальні, так і командні, привертають найбільшу увагу засобів масової інформації й користуються популярністю у глядачів та вболівальників. До індивідуальних ігрових видів спорту належать ігри з ракеткою:теніс,настільний теніс,бадмінтон, ігри з м'ячем:гольф,боулінг, різноманітні різновидибільярдутощо. Часто такі види спорту мають також парний або командний варіанти.

Найбільші глядацькі аудиторії приваблюютькомандні види спорту:футболта його різновиди (регбі,американський футбол,австралійський футбол),крикет,бейсбол,баскетбол,хокей,волейбол,алтиматта інші.

Розумові види спорту

До розумових видів спорту належить значна кількістьнастільних ігор;шахи,шашки,го,рендзю,сьоґі,сянці, мають спортивний статус деякі зкартярських ігортаазартних ігор:бридж,покер,нарди.

У 2008 році відбулися перші Всесвітні ігри з розумових видів спорту— аналог Олімпійських ігор.

Інші популярні настільні ігри:доміно,маджонг,реверсі,лото / бінго,гральні кості,колекційні карточні ігри,настільні рольові ігри,монополія,вікторини, мають менш виражений спортивний статус.

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

Фізи́чний ро́звиток— це процес становлення і змін біологічних форм і функцій організмулюдини. Він залежить від природних життєвих сил організму та його будови. Фізичний розвиток оцінюється рівнем розвитку фізичних якостей, антропометричними і динамометричними показниками, показниками формування постави.

Фізичний розвиток, поряд знароджуваністю,захворюваністюісмертністю, є одним з показників рівняздоров'янаселення. Процеси фізичного і статевого розвитку взаємопов'язані і відображають загальні закономірності росту і розвитку, але в той же час істотно залежать від соціальних, економічних, санітарно-гігієнічних та інших умов, вплив яких значною мірою визначається віком людини.

Під фізичним розвитком розуміють біологічні процеси, що безперервно відбуваються. На кожному віковому етапі вони характеризуються певним комплексом пов'язаних між собою та з зовнішнім середовищем морфологічних, функціональних, біохімічних, психічних і інших властивостей організму і обумовлених цим своєрідністю запасом фізичних сил. Високий рівень фізичного розвитку поєднується з високими показниками фізичної підготовки, м'язової та розумової працездатності.

В основі оцінки фізичного розвитку лежать параметри росту, маси тіла, пропорції розвитку окремих частин тіла, а також ступінь розвитку функціональних здібностей його організму (життєва ємність легень, м'язова сила кистей рук та ін; розвиток мускулатури і м'язовий тонус, стан постави, опорно-рухового апарату, розвиток підшкірного жирового шару, тургор тканин), які залежать від диференціювання і зрілості клітинних елементів органів і тканин, функціональних здібностей нервової системи та ендокринного апарату. Історично склалося, що про фізичний розвиток судять головним чином за зовнішніми морфологічними характеристиками. Проте, цінність таких даних незмірно зростає в поєднанні з даними про функціональні параметри організму. Саме тому для об'єктивної оцінки фізичного розвитку, морфологічні параметри слід розглядати спільно з показниками функціонального стану.

1. Аеробна витривалість— здатність тривало виконувати роботу середньої потужності і протистояти стомленню. Аеробна система використовує кисень для перетворення вуглеводів в джерела енергії. При тривалих заняттях в цей процес залучаються також жири і, частково, білки, що робить тренування аероба майже ідеальним для втрати жиру.

2. Швидкісна витривалість— здатність протистояти стомленню в субмаксимальних за швидкістю навантаженнях.

3. Силова витривалість— здатність протистояти стомленню при достатньо тривалих навантаженнях силового характеру. Силова витривалість показує наскільки м'язи можуть створювати повторні зусилля і протягом якого часу підтримувати таку активність.

4. Швидкісно-силова витривалість— здатність до виконання досить тривалих за часом вправ силового характеру з максимальною швидкістю.

5. Гнучкість— здатність людини виконувати рухи з великою амплітудою за рахунок еластичності м'язів, сухожиль і зв'язок. Хороша гнучкість знижує ризик травми під час виконання вправ.

6. Швидкість— здатність максимально швидко чергувати скорочення м'язів і їх розслаблення.

7. Динамічна м'язова сила— здатність до максимально швидкого (вибухового) прояву зусиль. Зростання м'язової сили часто супроводжується збільшенням об'єму і щільності м'язів— «будівництвом» м'язів. Крім естетичного значення збільшені м'язи менш схильні до пошкоджень і сприяють контролю ваги, так як м'язова тканина вимагає калорій більше, ніж жирова, навіть під час відпочинку.

8. Спритність— здатність виконувати координаційно-складні рухові дії.

9. Склад тіла— співвідношення жирової, кісткової і м'язової тканин тіла. Це співвідношення, почасти, показує стан здоров'я та фізичної підготовки в залежності від ваги і віку. Надлишковий вміст жирової тканини підвищує ризик розвитку хвороб серця, діабету, підвищення артеріального тиску іт.д.

10. Росто-вагові характеристики і пропорції тіла— ці параметри характеризують розміри, масу тіла, розподіл центрів мас тіла,статура. Ці параметри визначають ефективність певних рухових дій і «придатність» використання тіла спортсмена для певних спортивних досягнень.

11. Важливим показником фізичного розвитку людини є постава— комплексна морфо-функціональна характеристика опорно-рухової системи. Також її здоров'я об'єктивним показником якого є позитивні тенденції у вище перерахованих показниках.

Кiлькiсть переглядiв: 157

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.